Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου 2017

Προκρίθηκε με… τεσσάρα ο Εθνικός

Στο πρώτο του επίσημο εφετινό παιχνίδι, ο Εθνικός δεν δυσκολεύτηκε να πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πειραιά.

Η ομάδα της πόλης πήρε άνετη εκτός έδρας νίκη (0-4)  με αντίπαλο την Κύπρο Κορυδαλλού και έδειξε ότι είναι ομάδα για μεγάλα πράγματα την τρέχουσα αγωνιστική σεζόν.

Οι άγριες διαθέσεις του Εθνικού φάνηκαν από το πρώτο ημίχρονο όταν πέτυχε 2 γκολ και δεν έδωσε κανένα δικαίωμα στην Κύπρο Κορυδαλλού να διεκδικήσει κάτι θετικό. Ο Παυλάκης άνοιξε το σκορ και o Κατσικοκέρη έγραψε με σουτ το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μισέλ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι,  σε χέρι αμυντικού των γηπεδούχων έκανε το 0-3 και ο Μάναλης έβαλε το κερασάκι στην τούρτα,  με ωραίο πλασέ λίγο αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς (46’ Σικαλιάς), Στασινός (75’ Πίσσας), Γερόλυμος, Κρητικός, Ρούσσης, Μισέλ (70’ Κατίδης), Λεωνιδόπουλος (60’ Κωνσταντίνου), Παυλάκης, Κατσικοκέρης, Ρομάνο, Μάναλης.